Across the Universe | Beth Revisová

6. září 2013 v 18:27 | Lucy |  Recenze

Autorka: Beth Revisová
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 360
Díl: první
Rok vydání: 2012
Hodnocení obálky: 5/5

Amy i s jejími rodiči se nalodí na vesmírnou loď Universium, která má za 300 let doletět na novou planetu a osídlit ji, aby se toho dožili, musí se nechat na dobu plavby vesmírem zmrazit. Amy ale nečekala, že se probudí o padesát let dříve a octne se tak uprostřed vesmírné loďi, plné záhad a tajemství.
Amy vrtá hlavou kdo ji probudil, a hlavně z jakého důvodu? Stejně byla označena jako nepotřebná, která celou plavbu absolvovala jen kvůli rodičům...
Postupně se nalézají daší a další probuzení pasažéři, zanechaní na posopas smrti, kteří ale nemají to štěstí jako Amy, a rozmrazení se v ledu udusí.
Netrvá dlouho, a Amy dochází, že je velká šance, že takto se probudí i její rodiče, a proto se odhodlá zjistit, za čím zabíjení nevinných zmražených pasažérů stojí.
Syn je budoucím velitelem lodi, má se postarat o cestující a zajistit jim ochranný štít a bezpečí. Proto je vychováván tak, aby mohl začít velet lodi. Postupně ale začíná zjišťovat že ne všechno co mu říká nynější velitel lodi je tak správné řešení, jako si myslí.

No...myslím, že tohle je jedna z mála dystopických knih, co jsem četla, a musím říct, že jsem si ji naprosto zamilovala.
Už dlouho jsem po ní pokukovala v knihkupectví, a když jsem si ji nedávno koupila, myslím, že jsem uděla moc dobře.
Nejen že obálka vypadá opravdu lákavě (i když, po přeslazeném Pádu jsem získala ke krásný obálkám opravdu odpor...) obsah knihy je snad ještě lepší...

Nejvíc mě zaujalo, že knížka je napsaná rovnou ze dvou pohledů (Amyin a Synův), a tato vlasnost patří v knížce k jedním z mnoha jejích velkých plus.

Mezi další přednosti této skvělé knížky je i fakt, že je to první kniha, co jsem četla, která se odehrává na vesmírné lodi, nebudu lhát, že mě to trochu odrazovalo od přečtení (vždy jsem ale milovala knížky, co se odehrávaly na zajímavém místě), ale bylo to naopak opravdu neobvyklé, ale opravdu úžasné a originální...
Líbilo se mi jak autorka dokázala dokonale popsat pocity pasažérů, kteří se cítili jako zavření v kleci (aneb v lodi).

Kniha je velmi čtivá, napínavá, úžasná, a taky plná úžasných, nezaměnitelných postav... Tak, takto bych to shrnula.
Myslím, že by byl hřích si ji nepřečíst...

10/10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lexi Perennis Van der Lux Lexi Perennis Van der Lux | 6. září 2013 v 20:58 | Reagovat

Toto je úplne najúžasnejšia kniha sveta! :D Milujem ju! :33 Hneď za tým Výnimočná a Hostiteľ :D Rýchlo si choď kúpiť Milión sluncí a Všechny barvy země! :D

2 lucyliwel lucyliwel | Web | 6. září 2013 v 21:10 | Reagovat

[1]: Neboj, na to se už chystáám... :33
Je to dokonalá kniha :D

3 Fabula Ficta Fabula Ficta | E-mail | Web | 7. července 2014 v 10:45 | Reagovat

Harley, Harley, Harley, Harley! <3 Vitaj na palube ľudí, čo si zamilovali túto knihu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama